POKORNÉ BOSOBOTKY

Bosobotky jsou inspirovány obuví mexických bosonohých běžců - Tarahumarů. Horští indiáni kmene Tarahumara žijí v pohoří Sierra Madre Occidental. Sami si říkají Rarámuri, volně přeloženo jako "běžící lidé", "bosí běžci", "rychlé nohy" nebo "ti, co chodí dobře". Shodou šťastných okolností se jim španělští dobyvatelé vyhnuli a oni si dodnes udrželi svoje jeskynní obydlí i tradiční rituály, ke kterým patří i běh. Dokážou uběhnout sto kilometrů v horském terénu na jeden zátah. 

S těmito lehoučkými sandály, které na nohou ani neucítíte, můžete vyrazit kam se vám jen zlíbí. Vaše chodidla díky tenké podrážce BOSOBOTEK cítí strukturu a teplotu terénu a tak posílají mozku podněty a velké množství impulsů. Reakce mozku je tvorba endorfinů, hormonů štěstí.

Já osobně nosím bosobotky od brzkého jara do prvních mrazíků a jiné boty na toto období nemám. Bosobotky nohu neomezují, ale chrání před zraněním. Učíte se jinak chodit, více došlapovat na špičky, jako by jste pod sebou chtěli roztočit Zeměkouli, zatímco v uzavřené botě došlapujete tvrdě a na patu, což není zdravé ani pro kolena, ani pro záda.

Workshopy

Soukromý workshop pro jednotlivce i skupinu

Nabízím individuální tvoření bosobotek u mě na zahradě.

Chystáte se na dovolenou a chcete mít s sebou obuv, která v zavazadlech nezabere místo? Můžete přijít sami nebo se svými blízkými. Naučím Vás, jak si vyrobit vlastní sandály cca za 30 minut. Ve tvořivé dílně Vás naučím, jak si vyrobit sandály přesně na míru. Zvládnete to vlastníma rukama. Využijte prostor projevit svoji tvořivost a zručnost. Poskytnu vám kvalitní materiál na výrobu, vyberete si z pestré škály barevných tkaniček, či kůží. Krok za krokem Vás provedu jejich výrobou. V bosonohých sandálech budou vaše nohy šťastné. Vaše chůze bude opět zdravá. Odejdete ve vlastnoručně vyrobených botách.

Maximální počet 10 lidí/workshop


Workshop můžete svým blízkým věnovat také jako dárek ve formě dárkového poukazu.

Festival/party workshop

Pořádáte festival či párty a rádi by jste měli na své akci Bosobotou dílnu? Neváhejte mě kontaktovat!